10. července 2017

Dovolená na Slovensku, 1. část

Zdravím vás z turistického centra Malé Fatry, z Terchové, kde jsme s mužem na dovolené. Máme za sebou třetí den, ale připadá mi, že už jsme toho stihli strašně moc. Pojďme si teď chvíli vyprávět o tom, jak jsem si sáhla na dno fyzických a psychických sil a o nejošklivějším městě na světě.


Milí zlatí, moc se vám omlouvám za komplikace. Ani články o Terchové a jejím okolí neodolaly stěhování! 


14 komentářů:

 1. Krásný výhled :) ale ten výšlap nahoru, to bych se asi bála, jsem strašpytel :D

  OdpovědětVymazat
 2. Jak je vysoký ten velký rozsutec? Z té mapky to nejde vyčíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco přes 1600. Zapálit by sis tam mohl. ;) :D

   Vymazat
  2. tak to i na tom malém, když se tak dívám :D

   Vymazat
 3. Páni, sis to fakt užila! :D Syčící kachny bych teda chtěl někdy vidět. Ještě se mi nikdy nestalo, že by na mě začaly syčet, vždycky uprchly. Vždycky jsem je přesvědčil o tom, že nejsem zlý člověk tím, že jsem jim dal pár starých rohlíků. Fotky - nádhera! To musel být úžasný zážitek! Na ty fotky se na FB určitě podívám. Musím! Tak či tak, pořád je to lepší než sedět doma jako brambora bez peněz a bez šance na nějaký výlet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale no taaak, nějaký výlet se dá podniknout i bez peněz. ;) :D

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Kájo, tahle část Slovenska je moc fajn, byla jsem tam minulý týden na výletě, konkrétně jsme vylezli na Kriváň. Pokud tam ještě jste, doporučuju k výletu skanzen Vychylovka :).Jinak, horské výšlapy s přítelem znám moc dobře. Jemu se na rozdíl ode mě jde dobře, protože nemá kila navíc a taky netrpí na alergie. Vždycky si říkám, mám já tohle za potřebí? Ale když někam dolezu,ta přírodní krása za to stojí!
  Zdraví tě Terijans (terijans.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Malá Fatra je krásný kout světa. S těmi kilometry - na horách je lépe znát čas za který dojdeš. Jsou to průměry na normální chůzi a je to proto, abys dokázala odhadnout čas, za který tam někam dojdeš a mohla naplánovat tůru tak, abys nezatměla v horách. Je to prostě předpokládaný potřebný čas na zvládnutí toho kterého úseku cesty - aspoň tak mi to bylo vysvětleno, když jsem se na to kdysi ptala :). Hodně lidem by přišli asi lepší kilometry. Ale mě časy vyhovují, vždycky se vejdu i s velkou rezervou. Užij si krásnou dovolenou! Přeju příjemné počasí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já nevím, ten čas mi vůbec nic neříká, vždycky jen mávnu rukou, že to určitě napsali podle nějakého turbo turisty. :D Kilometry by mi dodaly větší pocit jistoty.
   Děkuji! :)

   Vymazat
 7. Jéé, Terchová, domovina mého dědečka. :) S Rozsutci jste si tedy pěkně mákli. Výšlap na Diery je má oblíbená trasa, ale ona Malá Fatra je celá kouzelná.

  OdpovědětVymazat
 8. My toho na dovčách taky dost nachodíme, ale obyčejně po plackách a po městě, tohle by mě asi zabilo. :D Teď se s žumem nikam nechystáme, ale jak byly svátky, vyjeli jsme na kolobce na mohylu Míru. Myslela jsem, že mě žum zabije - ujeli jsme něco přes 50 kilometrů a všude byly kopce. :D

  OdpovědětVymazat
 9. Slovensko je nádherné jak v zimě tak v létě a rozhodně stojí za návštěvu. Tatry Rozsutec... co my jsme se toho našplhali s rodinou :-D

  OdpovědětVymazat

Vítám všechny komentáře. :) Chtěla bych poprosit autory z anonymních účtů, aby alespoň na konec komentáře napsali svou přezdívku, ať vím, s kým mám čest. Děkuji za pochopení.