9. srpna 2017

Vyřizování X vystupování

Váhala jsem. Chtěla jsem si vyzkoušet violu, ale nevěděla jsem, jak pána oslovit. ,,A jak chceš jako moderovat, když se neumíš ani na nic zeptat?" zaútočila na mne sestra. ,,Moderování je něco úplně jiného!" odporovala jsem. Sestra měla nějaké námitky, ale já jsem s ní rozhodně nesouhlasila. Mezi vyřizováním a vystupováním je totiž sakra velký rozdíl! Pojďme to rozebrat.


Nejdřív vám trochu vysvětlím situaci nastíněnou v perexu.

A víte co? Nevysvětlím. Obsah článku jsem totiž přesunula na nový blog.

Přečíst si ho můžete zde: ODKAZ

Omlouvám se všem za komplikace.


Vyřizování, vystupování, introvert, tréma 

8 komentářů:

 1. Já dříve měla velký problém s obojím, teď už mi tolik nevadí vystupování, ale vyřizování nemám ráda. Stačí mi objednávání k doktorovi, volání do autoškoly apod. Občas dojde k nedorozumění a já se pak cítím jako hloupá husa. Myslím si, že tohle máme podobné, ale třeba vystupovat před třídou jako učitelka, na to bych odvahu neměla. Jsi dobrá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Objednat se k doktorovi, brrr. A pak k němu jít. Brrrrr. :D

   Vymazat
 2. Já vyřizování nesnáším, a prožívám obojí stejně jako ty.Když si mám jen zavolat k doktorovi,jsem vyklepaná jako prase.Přitom při provázení se na mě běžně dívá přes 30 lidí a to jsem úplně v pohodě.Nechápu to.

  OdpovědětVymazat
 3. Já ani jedno nezvladam :D. Jsem introvert, stydim se a když o něco jde, jsem hrozně nervózní.
  S tím jsem mela i problémy. :(
  Také si moc nevěřím a všechno si beru osobně, takže to se mnou fakt není jednoduché :D
  Ja mám starší sestru, dvojče. Která je více hovorna a všechno v pohodě vyřeší. Takže jsem za její pomoc moc rada, ale samozřejmě to už na me také nechává, abych se to ,,naučila" :-).

  OdpovědětVymazat
 4. Neboj konzervo, stejně tě otevřou :D Ne, docela hezký článek. Asi i souhlasím. I když já jsem poměrně oprsklej a zeptat se na cokoliv problém nemívám. Spíš nemám rád vyloženě konflikty. Takže když mě někdo sere kouřením na zastávce nbo děláním blbostí v busu, spíš si toho nevšímám nebo jsem já ten kdo se přesune. Ale holt druhá možnost je konflikt a nejlíp ho rovnou umlátit. A tomu se chci vyhnout :D

  OdpovědětVymazat
 5. Já jako (nyní již převážně vyléčený) sociofobik nesnášela dřív zejména vyřizování, po práci na infolince asistenční služby, kde jsem pořád něco vyřizovala, se mi toho podařilo zbavit. Nepříjemné je to pořád, ale ne existenčně :D Třeba na střední jsem neměla problém velmi dobře přednést referát, ale třeba jít do cizí třídy (a hlavně zaklepat na dveře) pro třídnici, z toho jsem se klepala a vždycky jsem se nějak vymluvila :D
  A ty báby jsou takové vesměs u všech okének, kde se prodávají MHD kupony ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S referátem a klepáním skoro jako kdybys popisovala mne. :D

   Vymazat

Vítám všechny komentáře. :) Chtěla bych poprosit autory z anonymních účtů, aby alespoň na konec komentáře napsali svou přezdívku, ať vím, s kým mám čest. Děkuji za pochopení.