17. srpna 2017

Postupné zabydlování

Už je to více než měsíc, co jsme se stěhovali. Neuvěřitelné, jak to letí. Zabydleli jsme se už? Navažme dnes volně na článek Jsme v novém a povězme si, jak se sžívám s novým domovem. Přiložím i pár fotek.


Před stěhováním jsem měla trošku obavy, jak nám to bude s mužem fungovat. Přece jen jsme zatím byli zvyklí spolu trávit většinou maximálně čtyři dny. Jeden z nás byl vždy na návštěvě, takže se choval, jak se na návštěvu sluší a patří, druhý byl zase starostlivý hostitel.

Článek byl přesunut na novou doménu: zde
Doufám, že si ho přečtete i tak. Omlouvám se za komplikace!

Kam dál: 


Četli jste všechny nedávné články?16 komentářů:

 1. My jsme to měli taky tak, já z Frýdku, přítel z Karviné, začali jsme spolu bydlet po 4 letech vztahu. Protože jsme se stěhovali mega rychle, nebyl čas nějak více přemýšlet o začátcích bydlení. Pamatuju si ale, že jak jsme se nastěhovali, byl tu fakt neskutečný bordel po předchozích návštěvnících, takže celý den jsem uklízela. Taky byla sranda stěhovat nábytek bez auta. No, jsem ráda, že toto všechno je za námi :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem s sebou žádný nábytek neměla, a i tak to byla sranda. Celkem se děsím, jaké bude další stěhování (pravděpodobně opět 300 kilometrové). To je ještě ale daleko... :D

   Vymazat
 2. Já se zatím ještě nikdy nestěhovala, tak aspoň vidím, jak to zhruba vypadá :D líbí se mi ta čajovna :)

  OdpovědětVymazat
 3. Máte to moc hezky zařízené. Ať se vám jen daří :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ale ňuňu! Už nějakou dobu se chystám napsat zabydlený sestěhovací článek, jen mám pocit, že k tomu pořád nemám dostatečný počet materiálu. Že to všechno zabydlování stále ještě probíhá a že mám tendenci se podělit až ve chvíli, kdy bude všechno ve finální verzi. :D
  Strašně se mi líbí váš čajovnový koutek, to je nejvíc kouzelné. ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se v něm dobře čajuje a čte!
   Těším se na tvůj článek. :)

   Vymazat
 5. Člověk má tendence začínat u toho nejdůležitějšího ... u Káji je to čajovnový koutek :) To syslení polštářů nemá chybu; když ho ale dostatečně zavalíš polštářky, mohlo by postupně začít zbývat i na tebe :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že jo. Napadlo mě, že by každá návštěva měla místo kávy atd. přinést polštář. Rozhodně bychom ho zužitkovali!

   Vymazat
 6. Taky jsem měla ze začátku obavy jaké to bude až budeme bydlet spolu a úspěšně jsme to zvládli. A pak si člověk tak zvykne, že stačí aby šel partner na jednu noční a na jednou se mi špatně spí, protože nejsem zvyklá spát sama:)

  Nás čeká stěhování do Prahy v lednu a už teď živě vidím, jak se budeme rozčilovat u montování postele a že máme na ty naše krámy málo místo:)

  Jinak s těmi polštáři je to klasika. Je jedno, jestli jich máme milion, ale mě vždycky zbudou s bídou dva:))

  Tak ať je bydlení čím dál lepší:)

  OdpovědětVymazat
 7. To zní jako úplná idylka. :) Vaše domácí čajovna vypadá príma, musí být fajn si jentak posedět u čaje a povídat si. U nás takhle funguje snídaně o víkendu.
  Bodejť by deset kiláků od Ruzyně nebylo víc letadel než pár kiláků od Mošnova! Vždycky, když jsem zavítala na letiště v Mošnově, udivilo mě, jak strašně moc je mrtvé. :D Ale letiště v Tuřanech (Brno) není o moc lepší. (Abych to vysvětlila: žum miluje letadla a na letišti v Mošnově pracuje jeho mamka, tak proto jsem tam byla víckrát. Ale letěla jsem z něj jen jednou.) Taky je možné, že bydlíte v místě, kudy odlétají nebo přilétají letadla z některé dráhy. Já tomuhle moc nerozumím, ale žum mi tuhle vykládal, že nad bytem jeho bráchy teď létá víc letadel, protože se využívá nějaká jiná dráha, tak možná prostě bydlíte pod takovou letadlovou dálnicí. :D
  Já jsem měla ze sestěhování s žumem strach jen malinko, spíš se mi ho snažili nahnat naši, když tvrdili, že po pár měsících vztahu je to moc brzo. Ale nikdy nebyl den, kdy bychom toho litovali. Je hrozně prima bydlet s člověkem, kterého máš ráda, a mít domov, který je jenom váš. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čajovna je super, někdy se v ní jen tak válím, čtu nebo píšu, ale především jsme si vytvořili večerní rituál. Když odpoledne nejdeme někam ven, obvykle si děláme každý svoje. V předem určený čas všechno odložíme a jdeme spolu pít čaj. Je to super.

   Tak je to jasné, přes frýdecký domov nevede letadlová dálnice. :D Jaký je v Mošnově provoz, to nevím, byla jsem tam jen dvakrát během dne NATO a tehdy to tam žilo.

   Jo, máš pravdu, je super mít náš domov. Užívám si tu i otravné povinnosti včetně mytí záchodu. :D Líbí se mi udržovat svůj vlastní byt. (No, vlastní. Jsme v podnájmu, ale rozumíme si, že jo.)

   Vymazat
 8. Já se stěhovala dvakrát. Nejdřív do garsonky, pak do většího bytu :) Vzhledem k tomu, že chlap se mnou bydlel v pokojíčku už první rok po maturitě, bylo všechno větší jen lepší. Teď už bych se do garsonky nahnat nenechala :D
  Jinak psouna schvaluju, taky plánuju, jen nevím, kdy se mi to poštěstí. Plánujeme Corgiho, takže počítám, že nejdřív za rok za dva :)

  http://mafalda.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já chci už dlouho sheltii, ale poslední dobou dost uvažuju o adopci nějakého opuštěného pejska.

   Vymazat
 9. Byla jsem u bratrance, který bydlí na Barrandově. I on to má do přírody kousíček :-)
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat

Vítám všechny komentáře. :) Chtěla bych poprosit autory z anonymních účtů, aby alespoň na konec komentáře napsali svou přezdívku, ať vím, s kým mám čest. Děkuji za pochopení.