1. srpna 2017

Život s emetofobií (tj. panický strach ze zvracení)

Osoba trpící emetofobií se neustále obává, že bude zvracet, přestože zvrací pouze ojediněle. Osoba trpící touto fobií jsem například já. V minulosti jsem ji věnovala dva články: V jednom jsem uvedla praktické tipy pro emetofobiky, druhý vysvětloval, s čím se musím téměř denně prát. Dnešní článek bude v podobném duchu. Dozvíte se, jak se u mne emetofobie vyvíjí a připojím tři ,,tragické" události ze života.


Omlouvám se vám za zbytečné komplikace.
Tento článek byl přesunut na novou doménu:Doufám, že vás to neodpudí od čtení!

Tipy na další články: 
10 komentářů:

 1. Pááni, já osobně jsem se nebál zvracení. Jasně, byly tu ty "divné pocity", o kterých mluvíš, ale nikdy to nebylo nic extra. Je obdivuhodné, jak si se s tím vypořádala. Je jasné, že někdo má fóbii na to a jiní zase na tamto. Já kupříkladu mám strach z pavouků díky tomu, že když jsem byl malý, brácha i matka mi ukázali encyklopedii z obrázek tarantule, která zabírala obě A4 encyklopedie. Pořád tu encyklopedii máme, ale od té doby jsem na ní nesáhl. A to bez legrace. Pořád se pavouků bojím, ale zvládám to, když vidím tarantule v televizi nebo na internetu. Rovněž snesu na pavouky ve zverimexu, ale nikdy na to nesáhnu, byť je to sebemenší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavouci mi vůbec nevadí. Máme jich doma docela dost. Bojí se jich muž. :D :D

   Vymazat
 2. Zvracení se bojím také, jakmile hrozí, že budu zvracet, dostanu panický záchvat. Ale u mě je to v rámci agorafobie, mám strach celkově z nevolností, že mě u toho někdo venku uvidí, že se mi něco stane. Psychika je silná, nikdo moc moje úzkosti nechápe. Skvělý článek, úplně jsem se viděla v těch pocitech, hlavně noční bdění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že mi rozumíš. :)
   I když lepší by samozřejmě bylo, kdybychom vůbec nevěděly, o co jde...

   Vymazat
 3. Tak jsem dosud ani netušila, že něco takového může existovat a musí to být opravdu hrozné. Snad se i na tyto příčiny někdy přijde a pomůže ti někdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, určitě je to mnohem otravnější, než se občas vyzvracet...
   Hlavně by se ale mělo dařit lépe tobě. ;)

   Vymazat
 4. Taky vůbec jsem netušila, že to existuje. Každopádně to muselo být otravné .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám poučný blog. :D Jojo, je to otrava...

   Vymazat

Vítám všechny komentáře. :) Chtěla bych poprosit autory z anonymních účtů, aby alespoň na konec komentáře napsali svou přezdívku, ať vím, s kým mám čest. Děkuji za pochopení.